it's probably me

it's probably me

cytat miesiąca

Tyś nie samotny, za rogu załomem
Czeka na cię człowiek, także nie sam - z łomem.

/St. Jerzy Lec/

Odwiedzają mnie

5.4.11

Księga

Nowy temat FotoGry w Art Piaskownicy okazał się dla mnie nie lada wyzwaniem. Nie dlatego, że książkę, czyli jego temat, trudno sfotografować. Nie jest trudno, fizycznie to przedmiot jak każdy inny - aparat, statyw, tło, odpowiednie światło i gotowe. 
Rzecz w tym, że książka, to dla mnie o wiele więcej, niż zadrukowane kartki. 
Była ze mną od kiedy pamiętam, nauczyłam się sama korzystać z jej darów, kiedy miałam pięć lat. Wtedy była tajemnym przejściem w inny świat, pełen cudów i dziwacznych stworzeń, świat, w którym dobro zawsze zwyciężało. Dojrzewała razem ze mną, wspólnie odkrywałyśmy to, że życie, to nie bajka, że trzeba nauczyć się żyć w realnym, dalekim od ideału świecie. Ona pokazała mi, że to, co proste nie zawsze jest właściwe, że świat nie jest czarno-biały, że codziennie trzeba na nowo dokonywać wielkich, choć pozornie drobnych wyborów. Jest ze mną nadal, wszędzie. W pociągu i tramwaju, w poczekalni do dentysty, w wannie, nawet na tronie czasem. Teraz, gdy mam dom i troje dzieci jeszcze bardziej cenię sobie te chwile, kiedy znowu możemy być razem. Nadal rozwijamy się, wspólnie odkrywamy świat ciągle i ciągle na nowo, zgłębiamy tajemnicę, jaką jest człowiek. A gdy jestem zmęczona, śmiejemy się do rozpuku, lub straszymy mrocznymi historiami, by potem bać się zasnąć bez światła. 
Tak długo to już trwa, że sama nie wiem, czy jesteśmy dwie, czy może istnieje tylko Ona, A na Jej stronach moja postać idąca przez życie z książką w torebce.
I jak to wszystko zawrzeć na zimnej, martwej fotografii? Nie umiem. 
Ale zrobiłam zdjęcie, tak jak potrafię:

1 komentarz:

  1. alexls15.4.11

    Widze ze nam podobnie w duszy gra w tym wyzwaniu:) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń