it's probably me

it's probably me

cytat miesiąca

Tyś nie samotny, za rogu załomem
Czeka na cię człowiek, także nie sam - z łomem.

/St. Jerzy Lec/

Odwiedzają mnie

5.2.12

Kamień serce ma

W sumie, nie mogło być inaczej. Mamy luty, więc to poniekąd oczywiste, że najnowsze wyzwanie w Kreatywnym Kufrze nosi tytuł Serce. Początkowo nie chciałam w nim brać udziału, bo nie chciałam mnożyć czerwonych i różowych walentynkowych symboli. Czarne serducho zrobiła już jedna z projektantek i myślałam, że już nic nie wymyślę ;-) 
Z pomocą, całkiem nieoczekiwanie przyszła mi ta piosenka:


A konkretnie ten fragment:
"Kamień serce ma, czy serce jest z kamienia?"
- Serce z kamienia - pomyślałam sobie - to dobry pomysł.


Wisior, dość duży, choć delikatny, powstał z miedzianego drutu, naturalnego i posrebrzanego, oraz czarnej kuli lawy wulkanicznej w roli kamienia. Co prawda mój małż twierdzi, że odwróciłam sytuację, bo tu serce ma kamień, a nie odwrotnie, ale co mi tam, wiadomo, co autor miał na myśli, prawda? ;-)
Chciałam zilustrować ten post jeszcze jednym utworem muzycznym, ale nie mogę go nigdzie znaleźć. Czy ktoś pamięta film z 1976 roku pt. "Złota kaczka"? Rolę wędrownego śpiewaka grał tam rewelacyjnie Franciszek Pieczka, a na koniec śpiewał balladę, z której pamiętam tylko parę słów: "Sprzedałem serce za parę groszy, teraz mam w piersiach kamień". Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie?

4 komentarze:

 1. Zycze powodzenia bo serce cudne.

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo kreatywnie i w sumie walentynkowo ;) powodzenia w wyzwaniu

  OdpowiedzUsuń
 3. Kamień serce ma, zdecydowanie. Ja film kojarzę, lubię stare filmy z Pieczką. "Pograbek" jest moim ulubionym, obok "Konopielki", "Przyjaciela wesołego diabła" i "Hydrozagadki". :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękujemy za udział w wyzwaniu. Pozdrawiamy =)

  OdpowiedzUsuń